Virtualizace serverů využívá skutečnosti, že servery jsou dnes velmi výkonné a v běžném provozu se využívá zlomek jejich výkonu.
Nová architektura se vždy snaží zahrnout relevantní stávající HW zákazníka, ochránit jeho investice a navrhnout rozšíření tak, aby pokrylo nově plánované potřeby a projekty. Pokud již zákazník nějakou virtuální infrastrukturu provozuje, je součástí projektu i kontrola stavu virtuálních systémů, kde nastávají problémy s výkonností a následně návrh rekonfiguračních opatření.
Součástí projektů je mimo jiné i podrobná dokumentace prostředí a zaškolení pro zaměstnance zákazníka, kteří budou zajišťovat obsluhu prostředí.
Řešení je určeno všem společnostem, které chtějí zvýšit dostupnost a spolehlivost provozu aplikací / systémů koncovým uživatelům- Dále je určeno všem, kteří chtějí uspořit místo v datacentru , nebo serverovně, snížit náklady na el. energii a zjednodušit administraci serverové infrastruktury nebo provozovat své staré aplikace bez ohledu na stávající hardware na kterém jsou používány.
Virtuální desktopová infrastruktura (VDI) je označení pro prostředí běhu desktopových operační systému uvnitř virtuální infrastruktury.
Znamená to tedy, že operační systém, který běžně provozujete na svém stolním počítači nebo notebooku, je místo toho nainstalován v datovém centru na některém ze virtualizovaných serverů a je poskytován uživateli prostřednictvím některého z protokolů pro práci se vzdálenou plochou.
Na rozdíl od terminálových služeb je VDI specifické tím, že každý uživatel má svůj vlastní dedikovaný systém, nesdílí tak prostředí s dalšími uživateli. Díky tomu lze na systém instalovat stejné programy jako by byl na fyzickém systému, zajistit používání výhradně daným uživatelem a zároveň využívat všech výhod virtuální infrastruktury.
Vhodným využitím VDI architektury jsou pracoviště administrativních pracovníků, učeben a testovacích prostředí. Mezi výhody VDI se mimo jiné řadí bezpečnost, která je zvýšená tím, že data nikdy neopouštějí datové centrum (serverovnu) a uživatel pracuje na vzdáleném počítači s daty, která se nacházejí uvnitř datového centra. Nehrozí tedy odcizení citlivých údajů ani při použití notebooku. Pro uživatele nepředstavuje práce s aplikací, která neběží lokálně, žádnou zásadní změnu.
snazší správa desktopového prostředí
uložena centrálně, lepší kontrola přístupu
doručení dat a aplikací na libovolné zařízení
např. poskytnutí nového desktopu, migrace desktopů na nové verze SW, obměna HW
Možnost využití svůj vlastní počítač, notebookči tablet i pro pracovní účely
Pořizování levnějších zero-client nebo thin-client koncových přístupových terminálů místo klasických plnohodnotných desktopů
přístupové terminály zastarávají pomaleji, možnost využít stávající stanice i pro nové/náročnější aplikace
redukce pracovní kapacity potřebné ke správě pracovišť
Nechte nás na sebe kontaktovat, zavoláme Vám
Napište nám, která služba Vás zajímá...
Kontaktujte nás